The Eta Rho 11/2/2097

Seasons

Year Conference A Conference Conference B Conference
Champion MVP CYA Champion MVP CYA
2097 Brooklyn Gorillas Robert Chastain Ricky Smith Winslow Homers (4-3) David Griffiths John Harms
2096 Greendale Human Beings Terry Santiago Ricky Smith Amazon Swamp Donkeys (4-1) David Griffiths Boyd Ramirez
2095 Wisconsin Bar Rats Earl Pettit Ricky Smith Winslow Homers (4-0) Henry Butler Manuel Sapienza
2094 River Edge Earl Pettit Curtis Johns Philadelphia Sizzlenipples (4-2) Roe Sandoval John Pierre
2093 Hanoi Taxidermists (4-3) Roy Chapman Ricky Smith Philadelphia Sizzlenipples Robert Davis William Montgomery
2092 Greendale Human Beings Larry Anderson Ricky Smith Philadelphia Sizzlenipples (4-2) Jason Moncrief Edward Hines
2091 Boogie Down Enigmas Earl Pettit Ricky Smith Cincinnati RedLegs (4-1) Duane Thompson Edward Hines
2090 Greendale Human Beings (4-3) Martin Harper Ricky Smith Federal Way Mud Cats David Neher Edward Hines
2089 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-2) Earl Pettit Ricky Smith Federal Way Mud Cats Darwin Terrell Christian Swindell
2088 Cochabamba Bombers James Plowman Calvin Binns Woonsocket Mythical Knights (4-1) Jerry Sommer Edward Hines
2087 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Denver Meyer Ricky Smith Federal Way Mud Cats (4-1) Jerry Sommer Edward Hines
2086 Boogie Down Enigmas Sidney Headen Ricky Smith Woonsocket Mythical Knights (4-0) Chad Irving Edward Hines
2085 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-0) James Plowman Calvin Binns Philadelphia Sizzlenipples Chad Irving Edward Hines
2084 Boogie Down Enigmas James Plowman Calvin Binns East Coast Fliers (4-2) Jerry Sommer Edward Hines
2083 Quebec Mousquetaires James Plowman Ted Stephenson Dead End Kids (4-2) Jason Moncrief Edward Hines
2082 Quebec Mousquetaires (4-1) James Plowman Robert Reliford Woonsocket Mythical Knights Bruce Dingess Ted Walker
2081 Boston Red Coats James Plowman Emilio Johnson Philadelphia Sizzlenipples (4-3) Chad Irving Ted Walker
2080 Brooklyn Gorillas James Plowman Robert Reliford East Coast Fliers (4-3) Bruce Dingess Ted Walker
2079 Boston Red Coats Gary Williams Robert Reliford Philadelphia Sizzlenipples (4-1) Chad Irving Michael Witherspoon
2078 River Edge (4-3) James Plowman Robert Reliford Federal Way Mud Cats James Pinkerton Ted Walker
2077 Boston Red Coats (4-2) Tommy Tolson Robert Reliford Cincinnati RedLegs David Spinks Ted Walker
2076 Brooklyn Gorillas James Plowman Robert Reliford Denver White Elephants (4-3) James Pinkerton Ted Walker
2075 River Edge Jorge Pierre Donald Singletary East Coast Fliers (4-1) James Pinkerton Aaron Street
2074 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Hugh Becker Donald Singletary Philadelphia Sizzlenipples (4-2) Daniel Goolsby Ted Walker
2073 Brooklyn Gorillas (4-2) Harold Gregory Scott Toupin East Coast Fliers Stephen Reid Patrick Moore
2072 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-3) Jorge Pierre Scott Toupin East Coast Fliers Stephen Reid William Johnson
2071 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-2) Michael Buchanan Scott Toupin Woonsocket Mythical Knights Stephen Reid Derrick Vasquez
2070 Greendale Human Beings Jorge Pierre Scott Toupin East Coast Fliers (4-1) Wade Shrout William Johnson
2069 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-2) Jorge Pierre Scott Toupin Gilead Gunslingers Collyn Ellis Patrick Moore
2068 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-1) Christopher Schmidt Scott Toupin Gilead Gunslingers Collyn Ellis Patrick Moore
2067 River Edge Christopher Schmidt Felipe Frazier Federal Way Mud Cats (4-0) Marcos Moseley Derrick Vasquez
2066 Boogie Down Enigmas (4-1) Olen Perez Scott Toupin Illinois College Fighting Chiefs Raymond Segura Richard Goforth
2065 Boogie Down Enigmas Olen Perez Matthew Felton Gilead Gunslingers (4-2) George Epps Edward Parrish
2064 Boston Red Coats Olen Perez Phillip Ferguson Pittsfield Pitbulls (4-3) Robert Pelletier David Smith
2063 Cochabamba Bombers James Snow William Dingman Philadelphia Sizzlenipples (4-2) George Epps Edward Parrish
2062 Quebec Mousquetaires (4-3) James Snow Scott McHenry Gilead Gunslingers Danny Fields Edward Parrish
2061 Boogie Down Enigmas (4-0) James Snow Phillip Ferguson Dead End Kids Danny Fields Anthony Connor
2060 Boogie Down Enigmas James Snow Elmer Burleson Gilead Gunslingers (4-1) Danny Fields Edward Parrish
2059 Boston Red Coats Homer Torres Richard Dunagan Gilead Gunslingers (4-2) Danny Fields Edward Parrish
2058 Rogers Park Rabbits (4-3) Theodore Pierce Richard Dunagan Federal Way Mud Cats Danny Fields Edward Parrish
2057 Boston Red Coats Terry Allen Scott McHenry Gilead Gunslingers (4-1) Curtis Carswell Anthony Connor
2056 River Edge Ronald Peaslee Jason Barton Gilead Gunslingers (4-3) Michael Jones Frederick Howes
2055 Boston Red Coats (4-1) Barry Campbell William Lewis Illinois College Fighting Chiefs Aaron Karlson Anthony Connor
2054 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-0) James Snow Jason Barton Illinois College Fighting Chiefs Aaron Karlson Anthony Connor
2053 Greendale Human Beings (4-0) Barry Campbell Jason Barton Illinois College Fighting Chiefs Muddy Cruz Donald Anderson
2052 River Edge (4-2) Robert Sager Stephen Leon Pittsfield Pitbulls Howdy Adkins Toby Stepney
2051 Greendale Human Beings (4-1) Robert Sager Richard Dunagan Winslow Homers Aaron Karlson Toby Stepney
2050 River Edge William Criswell Jason Barton Illinois College Fighting Chiefs (4-1) Howdy Adkins Charles Averill
2049 Quebec Mousquetaires (4-3) John Fox Jason Barton Pittsfield Pitbulls Curtis Carswell Larry Leeper
2048 Boston Red Coats Walter Crowder Tomas Hoadley Gilead Gunslingers (4-1) Muddy Cruz Scott Martin
2047 River Edge Darwin Nye Juan Redd Pittsfield Pitbulls (4-1) Estel Lockhart William Calabrese
2046 Cochabamba Bombers John Fox John McNeal Dead End Kids (4-3) Estel Lockhart John Nix
2045 Boston Red Coats (4-0) Darwin Nye Tomas Hoadley Woonsocket Mythical Knights Chub Kim Howard Heath
2044 Cochabamba Bombers (4-3) Raymond Erickson Antonio Salazar Denver White Elephants Donald Hung Scott Mercado
2043 Cochabamba Bombers William Evans Antonio Salazar Illinois College Fighting Chiefs (4-1) Donald Hung Juan Redd
2042 Boston Red Coats (4-0) Darwin Nye Antonio Salazar Denver White Elephants Rodney Kurtz Frank Coleman
2041 Boston Red Coats (4-0) Raymond Erickson Antonio Salazar Pittsfield Pitbulls Donald Hung Howard Heath
2040 Boogie Down Enigmas Sean Dunham Antonio Salazar Federal Way Mud Cats (4-3) Donald Hung Michael Frances
2039 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-0) Sean Dunham Antonio Salazar Gilead Gunslingers Estel Lockhart Scott Martin
2038 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Sean Dunham Antonio Salazar Winslow Homers (4-2) Donald Hung Scott Martin
2037 Saxonburg Sweet Swing Sluggers David Flores Antonio Salazar Winslow Homers (4-3) William Rivera Kenneth Wix
2036 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Sean Dunham Julio Karr Winslow Homers (4-3) Trent Yamaguchi Jimmy Nilsson
2035 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Sean Dunham Antonio Salazar Gilead Gunslingers (4-2) William Rivera John McManus
2034 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Benjamin Breen Antonio Salazar Gilead Gunslingers (4-0) Trent Yamaguchi Kenneth Wix
2033 Boston Red Coats Norman Miller David Putnam Gilead Gunslingers (4-1) Robert Hewitt Joshua Walker
2032 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Lyle Stephens Antonio Salazar Gilead Gunslingers (4-0) William Rivera John McManus
2031 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Andrew Mora Julio Karr Gilead Gunslingers (4-1) William Rivera Donald Adelman
2030 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-3) Alexander Kerr Antonio Salazar Gilead Gunslingers Norman Miller Leonel McNett
2029 Boston Red Coats (4-3) David Flores Mike Williams Woonsocket Mythical Knights Norman Miller Eric Waller
2028 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-1) Leland Hardin Anthony Love Dead End Kids Norman Miller Daniel Evans
2027 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Lyle Stephens Antonio Salazar Federal Way Mud Cats (4-2) Norman Miller Mark Evans
2026 Cochabamba Bombers (4-3) Leland Hardin Mike Williams Federal Way Mud Cats Henri Moss John Kallas
2025 Cochabamba Bombers Michael Haris Mike Williams Federal Way Mud Cats (4-1) Andrew Mora Anthony Love
2024 Cochabamba Bombers (4-0) James Hensley Carmen Cordes Federal Way Mud Cats Leland Hardin Anthony Love
2023 Greendale Human Beings William Thurman Mike Williams Gilead Gunslingers (4-3) Michael Kalinowski Eduardo Curry
2022 Cochabamba Bombers William Terranova Joshua Christopher Philadelphia Sizzlenipples (4-3) Leland Hardin Bryan Sites
2021 Cochabamba Bombers (4-2) Robert Lewis Eduardo Curry Winslow Homers Michael Kalinowski Bryan Sites
2020 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Jonathan Duvall Eduardo Curry Winslow Homers (4-0) Robert McKey Robert Baker
2019 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-1) Edward Hall Eduardo Curry Illinois College Fighting Chiefs Robert McKey Joseph McClary
2018 River Edge William Terranova Eduardo Curry Gilead Gunslingers (4-2) Jose Jones Lucky Rice
2017 Slaughterhouse Nine Randy Stone Eduardo Curry Illinois College Fighting Chiefs (4-2) Robert McKey Lucky Rice
2016 River Edge (4-2) Randy Stone Eduardo Curry Illinois College Fighting Chiefs Scott Lopez Jeremiah Godwin
2015 Slaughterhouse Nine (4-0) Randy Stone Eduardo Curry Cincinnati RedLegs Robert McKey Jeremiah Godwin
2014 River Edge Randy Stone Eduardo Curry Illinois College Fighting Chiefs (4-0) Jason Weir Lucky Rice
2013 Saxonburg Sweet Swing Sluggers Randy Stone Eduardo Curry Gilead Gunslingers (4-3) Kenneth Alston Lucky Rice
2012 River Edge Randy Stone Eduardo Curry Gilead Gunslingers (4-2) Kenneth Alston Edward Johnson
2011 Rogers Park Rabbits (4-1) Merle Hudson Eduardo Curry Federal Way Mud Cats Christopher Counts Joseph McClary
2010 Slaughterhouse Nine Terry Keister Christopher Sand Federal Way Mud Cats (4-2) David Henderson Matthew Whitman
2009 Hanoi Taxidermists (4-2) Rick Rodriguez Jefferson Gomez Philadelphia Sizzlenipples John Lindstrom Joseph McClary
2008 River Edge Merle Hudson Jefferson Gomez Philadelphia Sizzlenipples (4-2) Christopher Counts Gabriel Gullo
2007 Quebec Mousquetaires (4-1) Terry Keister Christopher Sand Illinois College Fighting Chiefs David Henderson Angel Sabatino
2006 Hanoi Taxidermists Michael Carlsen John Kinsey Illinois College Fighting Chiefs (4-3) Tony Looney Derek Washington
2005 Cochabamba Bombers Paul Berry Stephen Bryant Philadelphia Sizzlenipples (4-3) Tony Looney Matthew Whitman
2004 Hanoi Taxidermists (4-3) Terry Keister Stephen Bryant Philadelphia Sizzlenipples Roy Cuellar Gregory Williams
2003 Cochabamba Bombers Chris Lawhorn Stephen Bryant Federal Way Mud Cats (4-3) Guy Brunson Jeffery Covin
2002 Boston Red Coats Roy Baugh Clayton Herren Federal Way Mud Cats (4-1) Kurt Herlihy Frank Veliz
2001 Cochabamba Bombers (4-1) Ronald Segers Stephen Bryant Federal Way Mud Cats Robby Jones Gregory Williams
2000 Quebec Mousquetaires David Carl Clayton Herren Federal Way Mud Cats (4-1) Robert Taylor Gregory Williams
1999 Cochabamba Bombers Paul Berry Thomas Kelso Philadelphia Sizzlenipples (4-1) Robert Taylor Gregory Williams
1998 Boston Red Coats Herbert Reyna Thomas Salazar Pittsfield Pitbulls (4-2) Antony Lopez Gregory Williams
1997 Cochabamba Bombers (4-3) Dave Perez David Phillips Philadelphia Sizzlenipples Jack Smith Gregory Williams
1996 River Edge (4-2) Edward Conwell Omero Miles Pittsfield Pitbulls Robby Jones Gregory Williams
1995 Brooklyn Gorillas (4-3) Edward Conwell Thomas Salazar Philadelphia Sizzlenipples Jaime Antonio Joshua Jacobs
1994 Rogers Park Rabbits Edward Conwell David Phillips Dead End Kids (4-0) Jack Smith Christopher Cisneros
1993 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-0) Wm Simmons Joshua Hanley Dead End Kids Jack Smith Allan Fletcher
1992 Rogers Park Rabbits Ivan Thompson Kegan Callis Denver White Elephants (4-0) Cristopher Breeden Christopher Cisneros
1991 Boston Red Coats (4-2) Jeffrey Bushey Andrew Burton Philadelphia Sizzlenipples Jack Smith Christopher Cisneros
1990 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-3) Kirk Crum Robert Bowling Philadelphia Sizzlenipples Robert Marshall Jose Shinkle
1989 Boston Red Coats (4-0) Wm Simmons Joshua Hanley Philadelphia Sizzlenipples Jeremiah Howe Christopher Buchanan
1988 Boston Red Coats (4-0) Wm Simmons Joshua Hanley Pittsfield Pitbulls Cristopher Breeden James Snodgrass
1987 Boston Red Coats (4-1) Michael Yost Garrett Smith Federal Way Mud Cats Jaime Antonio James Snodgrass
1986 Wisconsin Bar Rats (4-2) Michael Yost Paul Cain Pittsfield Pitbulls Frederick Castro Christopher Cisneros
1985 Wisconsin Bar Rats Edmond Jackson Garrett Smith Denver White Elephants (4-1) Jeremiah Howe Christopher Cisneros
1984 Boogie Down Enigmas (4-3) Wm Simmons Herman Strom Denver White Elephants Jorge Guzman Fidel Martinez
1983 Quebec Mousquetaires (4-3) Edmond Jackson Richard Robinson Pittsfield Pitbulls Frederick Castro Fidel Martinez
1982 Saxonburg Sweet Swing Sluggers (4-1) David Beck Richard Robinson Dead End Kids Jorge Guzman Fidel Martinez
1981 Slaughterhouse Nine (4-1) Martin Golden Richard Robinson Pittsfield Pitbulls Jorge Guzman Fidel Martinez